5 powodów dla których warto jeść EKO !

1. Ekologicznie

warto jeść bioŻywność BIO pochodzi z upraw ekologicznych, które dbają o środowisko, glebę oraz występującą na danym obszarze faunę i florę. Gospodarstwa ekologiczne uprawiają gatunki roślin w sposób naturalny dopasowany do warunków klimatycznych oraz rodzaju gleby występującej na danym obszarze. 

2.Etycznie

Gospodarstwa ekologiczne dbają o wszystkie żywe organizmy oraz o etyczne traktowanie zwierząt. Funkcjonują jak prawie samowystarczalny system. Produkują żywność dla ludzi i zwierząt, zwierzęta z kolei dostarczają nawozu roślinom. Liczba hodowanych zwierząt dostosowana jest do powierzchni gospodarstwa, aby zapewnić im godne warunki życia. Gospodarstwa BIO funkcjonują na zasadach Sprawiedliwego Handlu. 

3. Wiesz, co jesz

Wszystkie produkty BIO podlegają bardzo surowym kontrolom uprawnionych do tego organów. Tu kontroluje się wszystko od momentu zasadzenia ziarna do momentu aż produkt trafi na półkę sklepową. Zawsze możesz sprawdzić gdzie rośnie marchewka którą jesz na obiad i z jakiego mleka zrobiono ser na Twoje śniadanie.

4. Jesteś o krok dalej

Po kilkunastu latach zauroczenia fast-foodem, wracamy do tradycji – do tego co ważne. Propagujemy zdrowy tryb życia, uprawiamy sport, myślimy o zdrowiu naszym i naszych bliskich przyszłościowo. Stawiamy na Ekologię, chcąc zapewnić sobie i innym dobre jutro.

5.Smak i zapach

Żywność ekologiczna pozbawiona jest ulepszaczy smaku, koloru i zapachu. Nie zawiera pestycydów, sztucznych nawozów oraz środków ochrony roślin. Zwierzęta z hodowli ekologicznych karmione są w sposób naturalny, bez hormonów i modyfikowanych pasz. Dlatego żywnośc BIO zachowuje prawdziwy smak i aromat. Teraz już wiesz jak smakuje PRAWDZIWY pomidor ...


ekologiczne życie w mieścieArtykuł przygotowany przez portal ecowawa.pl - portal, który powstał z myślą o mieszkańcach miast, którzy pomimo pewnego oddalenia od dziewiczej przyrody, chcieliby żyć w sposób naturalny i ekologiczny, dbając o zdrowie i środowisko naturalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl