Czystek - naturalne oczyszczanie organizmu

Czystek i jego zbawienny wpływ na organizm znany jest ludzkości od wieków. Jego lecznicze właściwości zostały potwierdzone naukowo jako jedne z pierwszych wśród znanych nam ziół leczniczych. Dziś, jest powszechnie dostępny aptekach lub sklepach zielarskich.

Czystek wzmacnia odporność i oczyszcza organizm

CzystekRegularne spożywanie naparu z czystka niesie za sobą szereg korzyści dla organizmu. To wszystko za sprawą zawartych w nim polifenoli, które wspierają układ immunologiczny, a przede wszystkim są bogatym źródłem antyoksydantów. Poza tym, polifenole działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Czystek jest naturalną bronią w walce z opryszczką, grypą, drożdżycą, czy przenoszoną przez kleszcze boreliozą.

Potencjał antyoksydacyjny naparu z czystka jest wielokrotnie wyższy choćby od właściwości powszechnie znanej zielonej herbaty. Antyoksydanty usuwają z naszych organizmów nadmiar szkodliwych substancji. Hamują procesy starzenia organizmu i zapobiegają rozwijaniu się chorób cywilizacyjnych. Warto również podkreślić, że zawarta w czystku witamina P jest znacznie skuteczniejsza od C lub E.

Usuwa toksyczne dla organizmu metale ciężkie

To działanie ważne szczególnie dla palaczy, ale także każdego kto choć w minimalnym stopniu narażony jest na zanieczyszczenie środowiska, choćby w postaci wszechobecnego smogu. Nadmiar metali ciężkich, takich jak rtęć, ołów czy kadm w ludzkich tkankach może grozić zaburzeniem ich pracy, a także niewłaściwym rozwojem. Czystek wiąże te toksyczne substancje i skutecznie usuwa z organizmu.

Usuwa przykry zapach potu

Czystek, dzięki usuwaniu z organizmu toksyn niweluje nieprzyjemny zapach potu. To właśnie toksyny są przyczyną jego intensywnego zapachu. Po kilku tygodniach regularnej kuracji czystkiem pot staje znacznie mniej uciążliwy. Można zatem uznać, że działanie czystka jest znacznie bardziej efektywne niż jakiegokolwiek antyperspirantu, gdyż działamy metodą naturalną „od środka”.

Czystek w walce z chorobami skóry

Trądzik to wyjątkowo dokuczliwa choroba, szczególnie w okresie dojrzewania. Czystek łagodzi jego objawy, poza tym, zwalcza łupież, a także stymuluje szybką regenerację tkanek skóry. Poza tym, można go zastosować do ochronnych kąpieli skóry i pielęgnacji ran.

Jaki wybrać i jak przygotować napar z czystka

Najlepszy wybór to susz cięty, lecz nie mielony. Należy zwrócić uwagę na
jak najmniejszą ilość gałązek, które mają  znacznie niższą wartość niż liście. Opłacalną inwestycją jest czystek ekologiczny. Jest on nieco droższy, jednak wówczas mamy pewność co do pochodzenia ziół. Czystek ekologiczny znajdziesz w naszym sklepie!

Aby przygotować napar z czystka należy zalać 2 – 3 łyżki suszu, w zależności od pożądanej intensywności, litrem  wrzątku. Zaparzać przez około 5 minut. Tak przygotowaną herbatkę możemy parzyć wielokrotnie. Można ją pić z  dodatkiem cytryny lub miodu. Aby uzyskać pożądane efekty zaleca się regularne picie czystka.

 Napar z czystka powinien być pity jak najczęściej, codziennie. Wtedy efekty możemy odczuć już po tygodniu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl